Play Store

Mobil Play Store Uygulaması Sayesinde Web Sohbet Sevmeyen Kişiler için idealdir.

Uygulama İndir

Apple Store

Cep Telefonunuz APP Store Destekliyorsa Bu proğram Sayesinde Sohbet Odalarımızın Keyfini Çıkarın.

Uygulama İndir


Sağlıklı Diyalog Kurabilmek

Ağustos 31 2021  Etiket: , , , , 2 Yorum

Sağlıklı Diyalog Kurabilmek

Sağlıklı diyalog kurabilmek insan hayatını her bakımdan etkiler. Daha detaylı açıklamak gerekirse evde, okulda, işyerinde, askerde hatta yolculukta kısaca hayatımızın her evresinde.

Diyalog kelimesinin sözlük anlamı  karşılıklı yapılan konuşma demektir.

Peki konuşmanın sağlıklısı nasıl olur ? Tabi ki en başta dinleyerek ; bir insan dinlemeden sohbet ediyorsa illaki karşısındakinin tavırlarını anlamayacak ya karşısındaki insanı sıkacak boğacak yada bir konuda kıracaktır.O yüzden dinlemek çok önemlidir.

Chat ortamında da bu kural değişmez konuşurken dinlemek anlamak ve anlayışlı olabilmek güzel bir sohbet yapabilmenin yoludur. Her diyardan insan toplulukları  gelen bir ortamda tabi ki konuşma şekilleri de değişkenlik gösterir her insanın psikolojisi kültürü anlayışı aynı olmayabilir fakat biraz anlayışlı olabilirsek illaki ortak bir nokta bulabiliriz.

Sağlıksız yapılanmış bir sohbet her iki taraf için çile durumuna dönüşebilir, daha da kötüsü tartışmalar ve kavgalar bu durumda meydana gelir.

Sohbetlerinizin huzurlu seviyeli ve daimi olması ben ne şekilde davranılmasını istemem sorusunu kendimize sormamız gerekir. Hoşumuza gitmeyecek durumlar yaratmamak adına konuşmalarımıza dikkat etmemiz gerekiyor, hele de sesini ve mimiklerini göremediğiniz bir insanın tepkilerini anlamak çok zorken.

Sizlerde bu konudaki görüşlerinizi yorum yaparak bildirirseniz daha güzel bir ortamda daha sağlıklı sohbetlerde buluşabiliriz.

Chatdiyari.net de tek kuralımız var herkesi sevmeye bilirsiniz ama herkese saygı duymak zorundasınız.

Bu kurala uymayı kabul eden herkesi sohbet kanalımıza bekliyoruz..

Saygılarımızla…

 

Yorumlar (2 Yorum)

  • Emegine Yuregine saglık ablam

  • Çok güzel kaleme alinmış bir makale..
    Ve kesinlikle doğru noktalara değinilmiş. Sevmesek bile saygı duymak hayatımızın her alanına yerleşmeli ve bunu huy haline getirmeliyiz.Ama sevmekte güzel deneyelim mutlaka

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sosyal Medyada Paylaşın!

Diğer Yazılar

No Resim

Yurt Dışından Sohbet Et

Yurt Dışından Sohbet Et makalesi hakkında bilgiler sunulmaktadır. Yurt Dışından Sohbet Et Yurtdışından veya daha bir çok ülkeden kesintisiz sohbet, Chat, flört sitelerinde flört etmek gibi düşüncesi olan herkes Chat >>>

No Resim

Kadınlarla Sohbet ve Tanışma Sitesi

Kadınlarla Sohbet ve Tanışma Sitesi makalesi hakkında bilgiler sunulmaktadır. Kadınlarla Sohbet ve Tanışma Sitesi Kadınlarla Sohbet ve Tanışma Sitesine hoş geldiniz. Herkesin kadınlarla bire bir canlı olarak sohbet etmek istediklerini >>>

No Resim

Sosyal Tanışma Sitesi

Sosyal Tanışma Sitesi makalesi hakkında bilgiler sunulmaktadır. Sosyal Tanışma Sitesi Sosyal Tanışma Sitesine hoş geldiniz. Sohbet odalarında bilindiği gibi kadınlar ve erkekler karma olarak sohbet etmektedirler. Arkadaşlık sitelerinde erkeklerin daha >>>


ChatDiyari.NET;

ChatDiyari.NET Sohbet Odaları sanal alemde sayılı sohbet sitelerinden sadece biridir.


Sosyal Medya

Sohbet Odaları Sosyal Medyada!


Copyright 2021 Tasarım & Lisans hak sahibi Sohbettema

Sohbet | Chat | Sohbet Odaları | Sohbet Sitesi