Play Store

Mobil Play Store Uygulaması Sayesinde Web Sohbet Sevmeyen Kişiler için idealdir.

Uygulama İndir

Apple Store

Cep Telefonunuz APP Store Destekliyorsa Bu proğram Sayesinde Sohbet Odalarımızın Keyfini Çıkarın.

Uygulama İndir


Sağlıklı Diyalog Kurabilmek

Ağustos 31 2021  Etiket: , , , , 2 Yorum

Sağlıklı Diyalog Kurabilmek

Sağlıklı diyalog kurabilmek insan hayatını her bakımdan etkiler. Daha detaylı açıklamak gerekirse evde, okulda, işyerinde, askerde hatta yolculukta kısaca hayatımızın her evresinde.

Diyalog kelimesinin sözlük anlamı  karşılıklı yapılan konuşma demektir.

Peki konuşmanın sağlıklısı nasıl olur ? Tabi ki en başta dinleyerek ; bir insan dinlemeden sohbet ediyorsa illaki karşısındakinin tavırlarını anlamayacak ya karşısındaki insanı sıkacak boğacak yada bir konuda kıracaktır.O yüzden dinlemek çok önemlidir.

Chat ortamında da bu kural değişmez konuşurken dinlemek anlamak ve anlayışlı olabilmek güzel bir sohbet yapabilmenin yoludur. Her diyardan insan toplulukları  gelen bir ortamda tabi ki konuşma şekilleri de değişkenlik gösterir her insanın psikolojisi kültürü anlayışı aynı olmayabilir fakat biraz anlayışlı olabilirsek illaki ortak bir nokta bulabiliriz.

Sağlıksız yapılanmış bir sohbet her iki taraf için çile durumuna dönüşebilir, daha da kötüsü tartışmalar ve kavgalar bu durumda meydana gelir.

Sohbetlerinizin huzurlu seviyeli ve daimi olması ben ne şekilde davranılmasını istemem sorusunu kendimize sormamız gerekir. Hoşumuza gitmeyecek durumlar yaratmamak adına konuşmalarımıza dikkat etmemiz gerekiyor, hele de sesini ve mimiklerini göremediğiniz bir insanın tepkilerini anlamak çok zorken.

Sizlerde bu konudaki görüşlerinizi yorum yaparak bildirirseniz daha güzel bir ortamda daha sağlıklı sohbetlerde buluşabiliriz.

Chatdiyari.net de tek kuralımız var herkesi sevmeye bilirsiniz ama herkese saygı duymak zorundasınız.

Bu kurala uymayı kabul eden herkesi sohbet kanalımıza bekliyoruz..

Saygılarımızla…

 

Yorumlar (2 Yorum)

  • Emegine Yuregine saglık ablam

  • Çok güzel kaleme alinmış bir makale..
    Ve kesinlikle doğru noktalara değinilmiş. Sevmesek bile saygı duymak hayatımızın her alanına yerleşmeli ve bunu huy haline getirmeliyiz.Ama sevmekte güzel deneyelim mutlaka

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sosyal Medyada Paylaşın!

Diğer Yazılar

No Resim

Kız Kıza Sohbet Odaları

Kız Kıza Sohbet Odaları makalesi hakkında bilgiler sunulmaktadır. Kız Kıza Sohbet Odaları Kız Kıza Sohbet Odalarına hoş geldiniz. Hiçbir koşula bağlı olmayan sıradan bir yetişkin sohbeti arayan kızlarla sohbet etmek >>>

No Resim

Şekerim Sohbet

Şekerim Sohbet makalesi hakkında bilgiler sunulmaktadır. Şekerim Sohbet Şekerim Sohbet Odalarına hoş geldiniz. Şeker tadında bir sohbeti hak ettiğinizi düşünüyoruz. Sanal alemde eski sohbet sitelerinden birisi olan Chat Diyarı Sohbet >>>

No Resim

Tatlı Sohbet Odaları

Tatlı Sohbet Odaları makalesi hakkında bilgiler sunulmaktadır. Tatlı Sohbet Odaları Tatlı Sohbet Odalarına hoş geldiniz. Sohbetin en koyu ve en iyi olduğu tatlı Chat kanallarımızda siz kullanıcılarımızı bekliyoruz. Uzun senelerdir >>>


ChatDiyari.NET;

ChatDiyari.NET Sohbet Odaları sanal alemde sayılı sohbet sitelerinden sadece biridir.


Sosyal Medya

Sohbet Odaları Sosyal Medyada!


Copyright 2021 Tasarım & Lisans hak sahibi Sohbettema

Sohbet | Chat | Sohbet Odaları | Sohbet Sitesi