Ana Sayfa > Genel, Sohbet, Sohbet Chat Sitesi > Sağlıklı Diyalog Kurabilmek

Sağlıklı Diyalog Kurabilmek

Sağlıklı diyalog kurabilmek insan hayatını her bakımdan etkiler. Daha detaylı açıklamak gerekirse evde, okulda, işyerinde, askerde hatta yolculukta kısaca hayatımızın her evresinde.

Diyalog kelimesinin sözlük anlamı  karşılıklı yapılan konuşma demektir.

Peki konuşmanın sağlıklısı nasıl olur ? Tabi ki en başta dinleyerek ; bir insan dinlemeden sohbet ediyorsa illaki karşısındakinin tavırlarını anlamayacak ya karşısındaki insanı sıkacak boğacak yada bir konuda kıracaktır.O yüzden dinlemek çok önemlidir.

Chat ortamında da bu kural değişmez konuşurken dinlemek anlamak ve anlayışlı olabilmek güzel bir sohbet yapabilmenin yoludur. Her diyardan insan toplulukları  gelen bir ortamda tabi ki konuşma şekilleri de değişkenlik gösterir her insanın psikolojisi kültürü anlayışı aynı olmayabilir fakat biraz anlayışlı olabilirsek illaki ortak bir nokta bulabiliriz.

Sağlıksız yapılanmış bir sohbet her iki taraf için çile durumuna dönüşebilir, daha da kötüsü tartışmalar ve kavgalar bu durumda meydana gelir.

Sohbetlerinizin huzurlu seviyeli ve daimi olması ben ne şekilde davranılmasını istemem sorusunu kendimize sormamız gerekir. Hoşumuza gitmeyecek durumlar yaratmamak adına konuşmalarımıza dikkat etmemiz gerekiyor, hele de sesini ve mimiklerini göremediğiniz bir insanın tepkilerini anlamak çok zorken.

Sizlerde bu konudaki görüşlerinizi yorum yaparak bildirirseniz daha güzel bir ortamda daha sağlıklı sohbetlerde buluşabiliriz.

Chatdiyari.net de tek kuralımız var herkesi sevmeye bilirsiniz ama herkese saygı duymak zorundasınız.

Bu kurala uymayı kabul eden herkesi sohbet kanalımıza bekliyoruz..

Saygılarımızla…

 

Etiketler: , , , ,

Yorumlar (2 Yorum)

    Emegine Yuregine saglık ablam

    Çok güzel kaleme alinmış bir makale..
    Ve kesinlikle doğru noktalara değinilmiş. Sevmesek bile saygı duymak hayatımızın her alanına yerleşmeli ve bunu huy haline getirmeliyiz.Ama sevmekte güzel deneyelim mutlaka

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

ChatDiyari.Net – Online Chat Sitesi Sağlıklı Diyalog Kurabilmek - ChatDiyari.Net - Online Chat Sitesi