Ana Sayfa > Genel, Sohbet, Sohbet Chat Sitesi, sohbet odaları > Mersin Sohbet Odası

Mersin Sohbet Odası

Her diyardan insanın bulunduğu, kaliteli sohbetin adresi Chatdiyari.net her zamanki gibi yeni odalar açmaya devam etmekte ;  güzel Türkiye’mizin güzel illerinden Mersin Sohbet Odası tüm Mersinli ve Mersin’i tanımak isteyen sohbetdaşlarımız için faaliyete geçmiştir.

Çoğu zaman hayalimizdir il il tüm Türkiye’yi gezebilmek. Her ilin kendine has güzelliklerini, yaşam tarzlarını, şivelerini, meşhur özelliklerini görmek ve bilmek isteriz. Fakat buna maddi ve manevi olanak sağlayamayabiliyoruz. Sohbet kanallarıyla bu isteklerimizi bir nevi karşılamaya çalışıyoruz.Chatdiyari.net bunu düşünerek Mersin sohbet odası kanalında gidemediğiniz göremediğiniz mersini ve mersinli arkadaşları tanımanızı sağlıyor.

Mersin’i merak eden sohbetdaşlarımız için kısa bir bilgilendirme yapacağım gerisini ve daha fazlasını öğrenmek için herkesi ücretsiz sohbet, chat yapabileceğiniz Mersin Sohbet Odasına bekliyoruz..

Mersin pek bilinmeyen eski ismiyle İçel Akdeniz bölgesinde bulunan bu bölgenin turistik bir ilidir.Birçok sahili olan bu ilimiz yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği sahilleri denizin duru ve temiz olması ile ilgileri çeken ve rağbet gören bir tatil beldesi olmuştur.

Dördü merkez olmak üzere Onüç ilçesi vardır. Turizm, denizcilik ,ve sanayi alanlarında gelişmiştir. Türkiye sıralamasında en kalabalık onbirinci ilimizdir.

Merkez ilçeleri Toroslar, Mezitli, Akdeniz ve Yenişehir’dir. Diğer ilçelerini sıralayacak olursak Anamur, Aydıncık, Silifke, Bozyazı, Mut, Erdemli, Tarsus, Çamlıkaya, Gülnur’dur.

Mersin İklim olarak Yaz döneminde Sıcak ve nemli Kış döneminde ılık ve yağışlıdır.

Mersin kültürel olarak ta gelişmiş bir ilimizdir. Sanatsal konularda kendini geliştiren bu güzel ilimiz de Türkiye’nin üç büyükşehirden sonra açılan ilk devlet opera ve balesi bulunmaktadır. Düzenli olarak Mersin Türk Sanat Müziği Festivali ve Mersin Uluslararası Nevit Kodallı Çoksesli Korolar Festivali gibi aktiviteler de düzenlenmektedir.

Önemli turistik mekanlara sahip olan Mersin ilimiz  turizmde son yıllarda adından  sıkça bahsettirmektedir.

Tabi ki ruhunuz kadar miğdenizide düşünerek Mersin ilinin meşhur yemeklerinin bilgisini sizlere vermeden geçemeyeceğiz 🙂

Tantuni, Batırık, Kerebiç, Mamül, Tarsus Kebabı, Sıkma, Gölevez, Karsambaç, Cezerye, Kaynar ve Şalgam Suyu Mersin ilimizin başlıca denenmeye değer yemekleridir.

Bizler sizlere ancak edindiğimiz bilgileri aktarabiliriz, sizler daha fazlasını öğrenmek için İster bilgisayardan ister mobil olarak Chatdiyari.net adresinden sohbet girişine tıklayarak Mersin Sohbet Odasında Mersinli arkadaşlarımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz. Belki de edindiğiniz bilgiyle uzaklıkları birleştirip bu seneki rotanızı Mersin iline çevirebilirsiniz.

Sohbetin önemi özellikle güzel  vatanımız Türkiye için anlatmakla bitmez, sizler de kaliteli zaman geçirmek ve bedava sohbetin tüm olanaklarından faydalanmak için geç kalmayın.

Kahve tadında KahveFm radyo eşliğinde seviyeli sohbet sizleri bekliyor ..

 

Etiketler: , , , , ,

Yorumlar (11 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

ChatDiyari.Net – Online Chat Sitesi Mersin Sohbet Odası - ChatDiyari.Net - Online Chat Sitesi